Gra miejska – Ślady niemieckie we Wrocławiu

Uczniowie LO IV pod opieką nauczycielek j. niemieckiego p.p. Aleksandry Gurgul i Barbary Konduły 10 maja wzięli udział w  grze miejskiej – Ślady niemieckie we Wrocławiu.

W ramach projektu „Stadtrallye”, zorganizowanego przez BJDM (Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Opolu), gracze wyruszyli w poszukiwaniu niemieckich śladów we Wrocławiu.

Pierwszym etapem było spotkanie  w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia, gdzie uczestnicy dowiedzieli się czym zajmuje się ta instytucja. W kolejnym etapie uczniowie podzieleni na 3 grupy zaczęli rozwiązywać zadania. Poszukiwali  zachowanych na murach i pomnikach napisów, symboli czy znaków. To pozwoliło im odpowiedzieć na pytania związane z historią naszego miasta.

Podsumowanie projektu miało miejsce w siedzibie Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego. Przewodnicząca pani Krystyna Kadlewicz opowiedziała uczniom o jego działalności a także poruszyła historię miasta i sytuację mniejszości niemieckiej w Polsce. Zaprosiła nas również do wspólnych działań.

Tekst: Aleksandra Gurgul

Data dodania: 2022-05-16 13:36:18