DRZWI OTWARTE w LO IV 15 kwietnia 2023 r. od godziny 9.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Gra miejska – Ślady niemieckie we Wrocławiu

Gra miejska – Ślady niemieckie we Wrocławiu

Uczniowie LO IV pod opieką nauczycielek j. niemieckiego p.p. Aleksandry Gurgul i Barbary Konduły 10 maja wzięli udział w  grze miejskiej – Ślady niemieckie we Wrocławiu.

 

W ramach projektu „Stadtrallye”, zorganizowanego przez BJDM (Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Opolu), gracze wyruszyli w poszukiwaniu niemieckich śladów we Wrocławiu.

 

Pierwszym etapem było spotkanie  w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia, gdzie uczestnicy dowiedzieli się czym zajmuje się ta instytucja. W kolejnym etapie uczniowie podzieleni na 3 grupy zaczęli rozwiązywać zadania. Poszukiwali  zachowanych na murach i pomnikach napisów, symboli czy znaków. To pozwoliło im odpowiedzieć na pytania związane z historią naszego miasta.

 

Podsumowanie projektu miało miejsce w siedzibie Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego. Przewodnicząca pani Krystyna Kadlewicz opowiedziała uczniom o jego działalności a także poruszyła historię miasta i sytuację mniejszości niemieckiej w Polsce. Zaprosiła nas również do wspólnych działań.

 

Tekst: Aleksandra Gurgul

 

Data dodania: 2022-05-16 13:36:18
Data edycji: 2022-05-16 13:39:50
Ilość wyświetleń: 605

E-CZYTELNIA

INTEGRO
Zobacz

KOMUNIKATY

Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
facebookinstagramyoutube
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej