Europejski Dzień Języków - konkurs SMAKI FRANCJI I NIEMIEC

Tegoroczny konkurs – kiermasz Smaki Niemiec i Francji odbył się 18 października. Myślą przewodnią imprezy były przysmaki, specjalności kuchni niemieckiej i francuskiej.

Po raz pierwszy można było też spróbować potraw i dań  kuchni hiszpańskiej. Królowały francuskie tarty, niemiecka sałatka ziemniaczana,  strucla jabłkowa, ciasta i rogaliki.

Zaangażowanie i mobilizacja młodzieży przeszła nasze oczekiwania. Wszystkie specjały przygotowane zostały z wielką starannością kulinarną i były bardzo smaczne.

W czasie tego wydarzenia uczestniczyliśmy w prawdziwej uczcie, która otwiera nas na nowe doznania, daje wiele radości, przyjemności i pozwala poznać kuchnie Europy.

Mamy też ogromną satysfakcję z uzyskanego ze sprzedaży dań dochodu. Udało nam się zebrać kwotę 310 zł! Zostanie ona przeznaczona na cel charytatywny.

Uczennicom z klasy 2C składamy podziękowania za prowadzenie i organizację kiermaszu.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej i rodzicom za wsparcie i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok!

Barbara Konduła i Elżbieta Kowalska