Europejski Dzień Języków

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w dniu 26.09.22  klasa 4F wzięła udział w wykładzie prof. dr hab. Waldemara Martyniuka z Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat roli języków w życiu człowieka.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych pod hasłem Speak – Dating. W czasie tych warsztatów, w małych grupach próbowali poznać różne zwroty, wyrażenia z języka niemieckiego, czeskiego, śląskiego, górnołużyckiego i ukraińskiego.

Podczas spotkania, w formie wystawy zaprezentowana została sylwetka Emila Krebsa, świdnickiego poligloty. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Ody do Radości” – hymnu Europy w języku polskim i niemieckim.  Uczniowie mieli również  możliwość degustacji potraw z różnych regionów prezentowanych podczas warsztatów.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonii we Wrocławiu we współpracy z Konsulatem Generalnym RFN  we Wrocławiu i Centrum Kompetencji i Koordynacji Języka Polskiego (KoKoPol).

Barbara Konduła

Data dodania: 2022-10-07 07:41:53