DZIEWCZYNY NA MEDAL

W warunkach pandemicznych obostrzeń i trudności z kompletowaniem składów, 24.11. rozegrano kolejną rundę MLS. Tym razem okazją do rozegrania zawodów była 103 rocznica odzyskania Niepodległości, a zawodom patronował Departament Edukacji UM Wrocławia.

Zawody były jeszcze bardziej zażarte niż te, rozegrane na początku listopada.

Nasza reprezentacja w składzie: Alicja Czyżewska (3B), Marta Malinowska (3E+), Wiktoria Kempa, Marek Sitek (oboje 3F+), Joanna Klepacka (1B+), wynikiem 774 punktów wywalczyła w klasyfikacji drużynowej brązowe medale (po raz drugi w tym sezonie). Jak blisko było zwycięstwo, wystarczy napisać, że zdobywcy srebrnych medali – EZN, uzyskali 775 punktów, a zwycięskie LO nr VII – 779 punktów!

W klasyfikacji indywidualnej swój pierwszy medal w klasyfikacji dziewcząt zdobyła Ala Czyżewska i to od razu złoty! Zwyciężyła z wynikiem 171 punktów. Na uwagę zasługuje występ debiutantki, Asi Klepackiej, która walnie przyczyniła się do zdobycia medalu uzyskując 153 punkty!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Tekst: Kazimierz Rakowski

Zdjęcia: Wiktoria Kempa