Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dwudniowa wycieczka - przepis na skuteczną integrację klasy

Dwudniowa wycieczka - przepis na skuteczną integrację klasy

 

Nie trzeba wyjechać bardzo daleko z Wrocławia, aby grupa ludzi mogła się zintegrować. Tak stało się z klasą 2e, która 12-13 czerwca była na długo wyczekiwanej wycieczce z noclegiem.

Pierwszego dnia zawitaliśmy do przepięknego Międzygórza (nazywanego Małą Szwajcarią i Perłą Sudetów) i tam mieliśmy dość wymagający jak dla nas spacer do wodospadu Wilczki i zapory wodnej. W dalszej części wycieczki weszliśmy na najpopularniejszą w Lądku-Zdroju górę Trojak i z platformy widokowej podziwialiśmy Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Orlickie, Stołowe, a także Bardzkie i Sowie. Z kolei w Pensjonacie Bolko w Bolesławowie (miejscu naszego noclegu) nie mogliśmy nacieszyć się wspólnymi chwilami, rozmowami i grami w pokojach i na boisku. Integracji sprzyjały również wieczorne warsztaty wzmacniające kompetencje emocjonalne i społeczne, poprowadzone przez panią pedagog przy wsparciu wychowawcy, podczas których m.in. tworzyliśmy logo naszej klasy.

Drugiego dnia wycieczki dzięki sympatycznemu przewodnikowi uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji geografii w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, a w Bardzie Śląskim odwiedziliśmy piękną Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (kościół pocysterski z XVII wieku) i klimatyczną kawiarnię Bardzkie Pierniki Fabryka, w której niektórzy z nas kupili oryginalne pierniki. 

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Wrocławia. Dwa dni wycieczki minęły zdecydowanie za szybko, ale umożliwiły lepsze poznanie się i zintegrowanie klasy.

 

Małgorzata Skwarek-Smereka

Data dodania: 2023-06-19 07:56:16
Data edycji: 2023-07-31 20:40:12
Ilość wyświetleń: 806

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej