Czwórka w blasku złota po raz trzeci!

Tradycyjnie zawodami o Puchar Dyrektora Dolnośląsko-Opolskiej organizacji Ligi Obrony Kraju zakończył się szkolny sezon strzelecki 2023/24.  6.06 dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę, rywalizowały w zawodach strzeleckich z broni palnej typu wojskowego. Emocji było sporo, bo przecież tylko nielicznym dane jest strzelić z najprawdziwszego kałasznikowa! Oprócz huku wystrzału, można także poczuć lekkie „kopnięcie” broni przy odrzucie podczas strzału. Niestety, bogini zwycięstwa nie stała dziś przy naszych zawodnikach, ale nie to było najważniejsze tego dnia.

Zawody zorganizowano aby nadać atrakcyjną oprawę uroczystość podsumowania sezonu strzeleckiego. W zakończonych rozgrywkach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Wrocławia, nasi reprezentanci dominowali zdecydowanie! Dziś już można oficjalnie ogłosić, że w najważniejsze klasyfikacji czyli rywalizacji drużynowej, reprezentacja LO nr IV zdecydowanie zwyciężyła ze zdecydowaną przewagą nad pozostałymi rywalami, po raz trzeci z rzędu!

Z kolei rywalizacja indywidualna dziewcząt trwała do samego końca. Ostatecznie zwyciężyła nasza reprezentantka – Laura Pieciuk (3c) pokonując drugą w rywalizacji reprezentantkę LO nr XV zaledwie… jednym punktem. W czołówce znalazła się także Joanna Klepacka (3b), która odebrała medal za IV miejsce (medalami nagradzanych jest sześć najlepszych zawodniczek i zawodników).

Gratulujemy. Nowy sezon strzelecki rusza już we wrześniu.

Tekst i zdjęcia K.R.

Data dodania: 2024-06-10 08:27:50