„Czwórka” trzeci raz z rzędu najlepsza!

Dobiegły końca zmagania strzeleckie w ramach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – wszystko już wiadomo!

Ostatnie zawody o Puchar Dyrektora ZSL były podwójnie emocjonujące. Po pierwsze: stawką było zwycięstwo w tych zawodach, po drugie: zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu.

Przed zawodami po minach naszych zawodniczek było widać, że startują pod presją – wiedziały, o co walczą. Pierwsze rozstrzygnięcie zapadło po trzeciej serii strzelań. Nasza liderka – Laura Pieciuk (3c), przed ostatnią rundą miała 5 punktów przewagi nad goniącą ją reprezentantką LO nr XV, Mileną Makuch. Obie zawodniczki rozdzielał na stanowisku strzeleckim tylko jeden zawodnik. Obie ukradkiem zerkały na tarcze przeciwniczki. Na twarzach było widać maksymalną koncentrację. Niestety Laura przegrała…. czterema punktami (173 pkt, rywalka 177)! W efekcie nasza reprezentantka zdobyła złoty medal w klasyfikacji generalnej dziewcząt sezonu 2023/24!

Inne nasze reprezentantki strzelały koncertowo: zwyciężyła Joanna Klepacka (1b), uzyskując 180 pkt. Identyczny rezultat uzyskała Małgorzata Dąbrowska (2d), ale rywalizację o złoto przegrała, bo rywalka strzeliła więcej „10”. Podobnie rozstrzygnęła się walka o brązowy medal. Przyznano go Milenie Makuch z LO nr XV, rywalizującej z naszą Laurą o zwycięstwo w „generalce”. Nasza Jagoda Downer (2c) zajęła IV miejsce uzyskując identyczny rezultat (177 pkt), bo rywalka miała więcej trafień w sam środek tarczy. Tuż za podium stanęła także Laura Pieciuk z piątym rezultatem dnia (173 pkt). Świetnie spisała się piąta z naszych zawodniczek, Ola Kuszkowska (3b) uzyskując 166 pkt. Wspaniałe wyniki naszych zawodniczek pozwoliły zwyciężyć w piątkowych zawodach z wynikiem 876/1000 punktów!

Przed piątkowymi zawodami (19.04.24) klasyfikacji drużynowej przewodziła drużyna LO nr XV, mając nad naszymi zawodniczkami 13 punktów przewagi. Nasze zawodniczki wytrzymały presje pokonując naszych rywali różnicą 34 punktów. Zatem nieoficjalnie mogę ogłosić, że strzelecka reprezentacja wygrała tegoroczną Ligę Strzelecką po raz trzeci z rzędu!

Na zakończenie zawodów tradycyjnie rozegrano konkurs jednego strzału, w którym trzeba się wykazać nie tylko celnością, ale także regularnością i mocnymi nerwami. Debiutowała w nim Małgorzata Kolonko (1b), która mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia walczyła dzielnie, zajmując IV miejsce.

Wszystkim naszym zawodniczkom, bez wyjątku, należą się gorące gratulacje!

K.R.

Data dodania: 2024-04-22 11:25:54