DRZWI OTWARTE w LO IV 15 kwietnia 2023 r. od godziny 9.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy!

Czcionka:

Kontrast:

CZESŁAW SŁANIA WE WROCŁAWSKIM MUZEUM POCZTY I TELEKOMUNIKACJI

W ramach działań wynikających z realizacji projektu „Wrocławski Dzień Paszportu” (etap I), uczniowie klasy 3e+ odwiedzili Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Celem wizyty było przybliżenie młodym ludziom biografii i twórczości Czesława Słani – słynnego polskiego grawera oraz projektanta znaczków pocztowych, który od 1959 roku działał w Szwecji.

Poznanie osoby Czesława Słani odbyło się w niestandardowy sposób. Na początku wizyty      w  muzeum nasi licealiści otrzymali karty pracy, zawierające pytania z życia słynnego twórcy. Podziwiając ekspozycję Jego dzieł i czytając szczegółowe informacje o Nim i Jego ciekawym życiu, uczniowie mogli dowiedzieć się, kim był Czesław Słania i dlaczego stał się sławny.

Nabytą w ten sposób wiedzę, nasi licealiści z pewnością wykorzystają, przygotowując krótką prezentację na temat znanego i cenionego grawera, co stanowi zakres ich pracy podczas realizacji pierwszego etapu „Wrocławskiego Dnia Paszportu”.

Małgorzata Połch

Daniel Stankiewicz

zdjęcia: Małgorzata Połch

Data dodania: 2021-12-03 10:38:31
Data edycji: 2021-12-03 10:53:22

E-CZYTELNIA

INTEGRO

KOMUNIKATY

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
facebookinstagramyoutube
aktualności i informacje