CZESŁAW SŁANIA WE WROCŁAWSKIM MUZEUM POCZTY I TELEKOMUNIKACJI

W ramach działań wynikających z realizacji projektu „Wrocławski Dzień Paszportu” (etap I), uczniowie klasy 3e+ odwiedzili Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Celem wizyty było przybliżenie młodym ludziom biografii i twórczości Czesława Słani – słynnego polskiego grawera oraz projektanta znaczków pocztowych, który od 1959 roku działał w Szwecji.

Poznanie osoby Czesława Słani odbyło się w niestandardowy sposób. Na początku wizyty      w  muzeum nasi licealiści otrzymali karty pracy, zawierające pytania z życia słynnego twórcy. Podziwiając ekspozycję Jego dzieł i czytając szczegółowe informacje o Nim i Jego ciekawym życiu, uczniowie mogli dowiedzieć się, kim był Czesław Słania i dlaczego stał się sławny.

Nabytą w ten sposób wiedzę, nasi licealiści z pewnością wykorzystają, przygotowując krótką prezentację na temat znanego i cenionego grawera, co stanowi zakres ich pracy podczas realizacji pierwszego etapu „Wrocławskiego Dnia Paszportu”.

Małgorzata Połch

Daniel Stankiewicz