„All Around Europe” - Szwecja, Dania

Nasza piękna, szwedzka przygoda rozpoczęła się w zimny, kwietniowy poranek.

Kierowca naszego białego autobusu włączył silnik i wyruszyliśmy do dalekiej Szwecji i Danii. Celem naszego wyjazdu było poznanie tradycji, kultury i obyczajów Szwecji. W trakcie pobytu w Skandynawii porozumiewaliśmy się w języku angielskim.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Stokholmu. Szwedzka stolica przywitała nas ogromnym chłodem, ale zachwyciła przede wszystkim architekturą i wieloma muzeami.

Udało nam się zobaczyć Stary Rynek- Gamla Stan, Wzgórze Zamkowe obok Pałacu Królewskiego, w którym urzęduje rodzina królewska, Stadshuset, czyli Ratusz  miejski wzniesiony w roku 1923, w którym odbywają się między innymi  przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla, wyspę Djugarden – najstarszy w Szwecji Skansen, Muzeum Statku Waza i Muzeum Przyrodnicze. Wiele wrażeń dostarczył nam jednak pobyt w Muzeum Zespołu Muzycznego ABBA. Była to nie lada gratka dla miłośników i fanów tej muzyki. Znajduje się tam wiele pamiątek, gadżetów i strojów scenicznych członków zespołu. Można tam było posłuchać wielu wywiadów, ale i piosenek zespołu i nawet w formie multimedialnej wcielić się w rolę ulubionych muzyków i wystąpić na scenie.

W czasie naszej wycieczki zwiedziliśmy stare miasta uniwersyteckie Uppsalę i Lund. Odwiedziliśmy też Malmo.

Ukoronowaniem naszego pobytu było zwiedzanie Kopenhagi. To portowe miasto urzekło nas swoim pięknem architektonicznym a kopenhaska syrenka przywitała nas czule.

W Skandynawii zachwyciła nas nie tylko architektura, ale głównie piękno dziewiczej przyrody. Tutaj każdy turysta znajdzie wytchnienie od zgiełku wielkiego miasta.

Naszej grupie też to się udało. Dobre humory i wspaniała atmosfera towarzyszyła nam podczas całego pobytu w Skandynawii.

Chcielibyśmy tam jeszcze kiedyś wrócić…

Data dodania: 2022-04-25 09:02:30
Data edycji: 2022-04-25 09:06:23