ALL AROUND EUROPE - Majorka

Za nami kolejny wyjazd szkolny w ramach realizacji projektu edukacyjno-językowego ALL AROUND EUROPE.

Tym razem zwiedzaliśmy Majorkę. Wyjazd okazał się niezapomnianym doświadczeniem, w naszej pamięci na długo pozostaną niezwykłe miejsca i piękne widoki.

Rozpoczeliśmy od Palma de Mallorca, zanurzyliśmy się w atmosferze stolicy wyspy, spacerując po urokliwych uliczkach i podziwiając imponującą katedrę La Seu oraz Pałac Królewski. Następnie udaliśmy się do Porto Cristo, gdzie odkryliśmy fascynujące jaskinie Cuevas del Drach, z zachwycającymi naturalnymi formacjami skalnymi i podziemnymi jeziorami. Kolejnym przystankiem był Manacor, gdzie mogliśmy poznać lokalną kulturę i historię. W kolejnym etapie naszej podróży dotarliśmy na półwysep Formentor, podziwialiśmy jego dzikie piękno i malownicze plaże. Odwiedziliśmy również Alcudię, starożytne miasto otoczone średniowiecznymi murami, gdzie naszą uwagę szczególnie przykuły jego historyczne zabytki. Byliśmy w Valldemosie, urokliwej wioska z wąskimi uliczkami i tradycyjnymi domami, której przebywał Fryderyk Chopin.Tam też znajduje się wyjątkowe muzeum poświęcone temu kompozytorowi. Udało nam się zorganizować wyprawę na klifyw Cala Pi oraz spacer przy plaży w przepięknej miejscowości El Arsenal, a wszystko przy cudnej, słonecznej pogodzie, dlatego tak trudno było nam wrócić do szkolnej rzeczywistości...

Maciej Kostrzewa
Ewa Tarnowska