Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte LO IV 6 kwietnia br. w godzinach 9.00 - 13.00.

Akcja społeczna: HIV/AIDS- wiem, nie boję się, toleruję.

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS, ale jednocześnie jest to dzień solidarności z ludźmi zakażonymi wirusem HIV. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje krew jako jedną z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.
W związku z tym wydarzeniem w naszej szkole odbyła się akcja społeczna: HIV/AIDS- wiem, nie boję się, toleruję. Całą akcję zorganizowała klasa 3F przy wparciu Pani Anny Masłowskiej i Pana Łukasza Soboty.
Celem naszej kampanii było kształtowanie pozytywnych wzorców oraz właściwych postaw młodzieży w stosunku do ludzi żyjących z HIV i chorobą AIDS; poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS, w tym: sytuacji epidemiologicznej w zakresie zakażeń HIV/AIDS, źródeł i dróg szerzenia się wirusa oraz profilaktyki.

W ramach akcji przeprowadziliśmy następujące działania:
Grupa uczniów poprowadziła prelekcje przygotowując prezentację oraz quiz utrwalający wiedzę w wybranych klasach pierwszych. W obu budynkach naszej szkoły stanęły wystawy.
Na parterze w budynku A oraz B były stanowiska informacyjne z ulotkami i broszurkami na temat HIV i AIDS.
Znalazła się tam również ulotka zaprojektowana i wykona przez uczennicę klasy 3F- Yelizavetę Amelyaniuk. Dodatkowo rozdaliśmy czerwone wstążki dla całej społeczności szkolnej jako symbol wsparcia dla osób zakażonych.

Akcja uświadomiła nam, że problem zakażeń HIV nie dotyczy jedynie wybranych grup społecznych. Staraliśmy się obalić stereotypy i mity dotyczące tego wirusa. Nasze działania nauczyły nas odpowiedzialności oraz poszerzyły naszą wiedzę. Uwrażliwiły nas na ten problem i brak ostrożności.

JESTEŚMY BARDZIEJ ŚWIADOMI! WIEMY, NIE BOIMY SIĘ, TOLERUJEMY!

Ania Damyliszyn 3f

Data dodania: 2022-12-04 21:02:53