Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte LO IV 6 kwietnia br. w godzinach 9.00 - 13.00.

Twórczość współczesnych artystów muzułmańskich

Najbliższy wykład dotyczy działalności współczesnych artystów, wywodzących się z obszaru kultury muzułmańskiej. Ich prace nawiązują zarówno do tradycyjnej sztuki islamu jak i do XX-wiecznych eksperymentów wyznaczających kierunki rozwoju sztuki zachodniej. Wykorzystując szeroki wachlarz możliwości artystycznych wyrażają w swoich pracach osobisty komentarz do zjawisk, z którymi przychodzi im się na co dzień mierzyć -  mówią o wojnie, konfrontacji kultury arabskiej i cywilizacji zachodniej a także zadają pytania o status kobiety w społeczeństwie islamskim i o swoją własną tożsamość. Często mówią w imieniu tych, którym odebrano prawo głosu. A co mówią – o tym usłyszycie w ramach naszego wykładu. Zapraszamy!

Link do wykładu na youtube: https://youtu.be/1_9ReuhG7d0

Data dodania: 2022-01-09 10:10:25