Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Twierdza Srebrna Góra zdobyta!

Twierdza Srebrna Góra zdobyta!

Półtora roku nauki online, powrót do szkoły we wrześniu i pierwsze pytanie, przeze mnie niewypowiedziane głośno, a ze strony klasy IIe+ zwerbalizowane już na wejściu pierwszego września – CZY POJEDZIEMY NA WYCIECZKĘ? W KOŃCU???

 

Długo to trwało, ale się udało. Listopadowa środa, przed długim weekendem niepodległościowym, a klasa rusza w drogę do Srebrnej Góry pod czujnym okiem Taty Majki, Pani Popławskiej i dowódcy naczelnego czyli wychowawcy. Jest pięknie, wesoło, ale przede wszystkim jesteśmy razem, nieformalnie,  poza murami szkolnymi, poza ławkami, bez szkolnego stresu. Gdyby nie maseczki w zamkniętych pomieszczeniach, można by pomyśleć, że świat jest całkiem normalny i taki jak kiedyś…My takiej normalności doświadczyliśmy przez kilka godzin w trakcie zwiedzania jednej z największych w Europie fortec, zbudowanej przez króla Prus Fryderyka Wielkiego po wojnach śląskich w połowie XVIII wieku. Mnóstwo informacji z rąk fantastycznego przewodnika, wystrzał z armaty, przy którym zatrząsnął się nam grunt pod nogami, ognisko w samym środku twierdzy i długi spacer śladami wiaduktów kolei zębatej – wszystko to w zaledwie pół dnia.

 

A teraz snujemy już plany na przyszłość – najbliższa wyprawa wiosenna to ścianka wspinaczkowa na wiadukcie żdanowski (24 metry wysokości -zdjęcia poniżej). Ja już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że IIe+ też.

 

Katarzyna Cieplińska-Olejnik

Data dodania: 2021-11-17 20:40:42
Data edycji: 2021-11-17 20:45:24
Ilość wyświetleń: 818

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej