Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

„Berlin – Wrocław” - rewizyta niemieckich uczniów z Schiller-Gymnasium z Berlina

„Berlin – Wrocław” - rewizyta niemieckich uczniów z Schiller-Gymnasium z Berlina

                               

„Berlin – Wrocław” - rewizyta niemieckich uczniów z Schiller-Gymnasium z Berlina w ramach projektu Erasmus+, w dniach 11.03.2024- 15.03.2024

 W marcu mieliśmy okazję już po raz drugi gościć w murach naszej szkoły grupę niemieckich uczniów wraz z nauczycielami w ramach kontynuacji projektu Erasmus+.

Uczniowie przyjechali do naszej szkoły z rewizytą z Berlina z Schiller-Gymnasium, w którym gościliśmy w listopadzie. Rewizyta była kontynuacją tematu: „Demokracja oraz prawa człowieka”. Uczniowie we Wrocławiu wspólnie uczestniczyli w szeregu zajęć, takich jak wykłady, warsztaty, wizyty w muzeach, czy finisaż wystawy. Nie zabrakło zadania związanego z symbolem miasta, krasnalami. Uczniowie podzieleni na grupy, z mapką  mieli zadanie odnaleźć  ich jak najwięcej, wymyśleć historie, sfotografować swoje ulubione.  Uczestniczyli również w warsztatach integracyjnych, warsztatach dotyczących roli mediów, wpływu mediów na społeczeństwo. W Domu Pokoju przy ul.Łokietka odbyły się warsztaty, poprowadzone metodą Avatar: „Przejść milę w cudzych butach – rejs wyklętych.” Były to warsztaty tzw. empatii historycznej, których głównym celem jest budzenie empatii historycznej poprzez kreację i wyobraźnię. Rola jednostki, wpływ jej decyzji na losy innych, w kontekście historycznym.

Uzupełnieniem warsztatów było spotkanie w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Prądzyńskiego 39a z panią Bente Kahan, założycielką Fundacji Bente Kahan, norweską piosenkarką, aktorką, jedną z czołowych wykonawczyń pieśni żydowskich w Europie. Pani Bente Kahan oprowadziła młodzież po wystawie „Nieukończone życia”, prezentującej artystów z różnych krajów europejskich, którzy zostali zgładzeni w trakcie II Wojny Światowej za swoje pochodzenie. Uczniowie mieli również okazję odwiedzenia Domu Europejskiego, w którym odbyły się warsztaty na temat roli EU oraz cyberprzemocy jako zagrożenie dla demokracji. Nie mogło zabraknąć również zwiedzania Panoramy Racławickiej.

Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim. Doskonalenie języka angielskiego było jednym z głównych założeń projektu i stanowiło jeden z głównych realizowanych celów. Grupa miała również okazję poznać piękne zakątki naszego miasta, poczuć jego wyjątkową atmosferę.  Wspólne spacery po wrocławskim Rynku, bulwarach, zwiedzanie budynków Uniwersytetu Wrocławskiego, czy wspólny „wypad” do pizzerii pozwoliły naszym gościom "zasmakować" Wrocław.  Wizyta przebiegła bardzo dobrze, wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, do zobaczenia w Berlinie na kolejnym projekcie, realizowanym w ramach Erasmusa+.

 

Aleksandra Gurgul

 

 

 

Data dodania: 2024-04-04 08:14:13
Data edycji: 2024-04-22 11:23:05
Ilość wyświetleń: 237

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego