PASJONUJĄCY FINAŁ IV EDYCJI KONKUSRU DICTO CHALLENGE

W tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się 24.04.2024r.  finaliści musieli zmierzyć się z fragmentem powieści Touching the Void Joego Simpsona czytanym przez gościa specjalnego - dr Małgorzatę Baran Łucarz z Instytutu Filologii Angielskiej.

W czasie, gdy uczniowie mierzyli się z zawiłościami angielskiej ortografi goszczący w naszej szkole nauczyciele ze szkół podstawowych uczestniczyli w warsztatach p. Anny Pasternak z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli pt. Nie daj się zaskoczyć swoim uczniom, czyli przegląd narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji wykorzystywanych do celów edukacyjnychCzas oczekiwania na wyniki umilił wszystkim występ szkolnego zespołu KucharBand.

Finaliści zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom w dziedzinie angielskiej ortografii. Poszczególne stopnie podium dzielił zaledwie jeden punkt a mimo to tegorocznych laureatów mamy aż siedmiu. Maja Krasińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” w Trzebnicy i Anastazja Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej w Czatkowicach zajęły I miejcse. II miejsce przypadło w udziale: Nicoli Ziębie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Śląskiej w Żernikach, Zofii Panence ze Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu im. Anny Jasińskiej, Jakubowi Bogusławskiemu z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu oraz Michałowi Maciołce ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego we Wrocławiu. III miejsce zajął Dariusz Stasiak ze Szkoły Podstawowej nr 32 im.Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. Zwycięzcy oprócz atrakcyjnych nagród otrzymali również punkty rekrutacyjne, które mogą okazać się przydatne przy przyjęciu do wymarzonej szkoły średniej.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy doskonałej znajomości angielskiej ortografii, a wszystkich zainteresowanych tajnikami pisowni angielskich słówek zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zespół nauczycieli języka angielskiego LO nr IV

Data dodania: 2024-04-26 08:35:33