Wolontariat

AKCJA ‚ZBIERAMY ZAKRĘTKI’ PO RAZ SZÓSTY

Od października 2016 do 14 czerwca 2017 trwała w naszej szkole akcja zbierania zakrętek na sfinansowanie rehabilitacji oraz zakup sprzętu medycznego dla dwóch dziewczynek : czteroletniej Dagmarki Kubiak i trzyletniej Emilii Werczyńskiej. Udało nam się zebrać 514 kg. Najwięcej, ponad 210kg, zebrały klasy 1b i 1c. Za zaangażowanie i pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy.

Koordynatorka Małgorzata Połch.

23 czerwca 2017|Wolontariat, Wydarzenia|

KIEDY PATRZĘ W OCZY ZWIERZĘCIA…

„Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia nie widzę w nich zwierzęcia.
Widzę przyjaciela. Czuję duszę.”
A.D. Williams

Pies nie cieszy się z wielkiego domu, drogiego samochodu czy markowych ubrań. Patyk jest często spełnieniem jego marzeń. Nie ważne czy właściciel jest bogaty, czy biedny, mądry czy głupi. Oddaj mu swe serce, a on odda Ci swoje, wtedy Cię nie zawiedzie, będzie wierny aż do końca swoich dni.
O ilu ludziach można to powiedzieć? Ilu ludzi może uczynić Cię najważniejszym i wyjątkowym. Ilu […]

31 maja 2017|Wolontariat, Wydarzenia|

POMAGAMY CHRONIĆ POLSKIE NIEŹWIEDZIE

  „Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła wyrządzonego zwierzętom przez ludzi pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą.”       

  Albert Schweitzer

 

W dniach 01.-02.02.2017 odbyła się akcja wolontariatu szkolnego „Chrońmy polskie niedźwiedzie”. Wolontariusze z klasy 1B zorganizowali kiermasz ciast, a dochód uzyskany ze sprzedaży słodyczy w kwocie   500 zł   został przekazany WWF Polska na ochronę polskiego niedźwiedzia.

Wszystkim, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy.

Wolontariusze.

7 lutego 2017|Wolontariat, Wydarzenia|

ŚWIĄTECZNA PACZKA A.D. 2016

25 paczek w piątkowe popołudnie wyjechało ze szkoły, żeby w sobotę trafić do Naszej Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Victoria na widok sztalugi do malowania bardzo się ucieszyła mówiła, że zawsze o takiej marzyła, tylko zapomniała o tym powiedzieć. Z chęcią pomagała wnosić paczki do mieszkania. Po wniesieniu wszystkich paczek dziewczynka z entuzjazmem zabrała się do rozpakowywania. Każda otwierana paczka wywoływała uśmiech na twarzy i olbrzymią radość. Emocje były wielkie.
Co chce […]

20 grudnia 2016|Wolontariat, Wydarzenia|

PRZYTUL PSA – zakończenie akcji

„ Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem.
Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka.”
Emile Zola

W dniach 05.-09.12.2016 odbył się w szkole tydzień dla zwierząt, kończący jesienną akcję„Przytul psa”. W czasie akcji wolontariusze zbierali dary, zorganizowali kiermasze ciast oraz zbierali bezpośrednio pieniądze wśród uczniów i pracowników szkoły. Łącznie udało się zebrać 800 zł. Dary zostały przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, a pieniądze, po 400 złotych […]

19 grudnia 2016|Bez kategorii, Wolontariat, Wydarzenia|

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Uczniowie, nauczyciele i rodzice zorganizowali Kiermasz Świąteczny z którego dochód, w wysokości 1443,47 zł, został przeznaczony na pomoc uczniom naszej szkoły. Ten fundusz został zasilony kwotą 380,87zł, zebraną w trakcie trzeciego kiermaszu przysmaków kuchni żydowskiej w ramach projektu Dni Kultury i Historii Żydów.
Wolontariuszom, którzy przygotowali ciasta, ciastka, potrawy i ozdoby świąteczne, tym, którzy nie poskąpili grosza oraz tym, którzy czuwali nad sprawną organizacją obu kiermaszów serdecznie dziękujemy!!!

Krystyna Babula

13 grudnia 2016|Wolontariat, Wydarzenia|

WARSZTATY „WYJDŹ POZA SWÓJ ŚWIAT”

 

Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś.
Ronald Reagan
     Warsztaty Wyjdź poza swój świat dla uczniów naszej szkoły odbyły się w dniach 23 i 25 listopada br., prowadzone były przez panią Katarzynę Wysocką z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci w ramach Pozarządowego Programu Rozwoju Wolontariatu we Wrocławiu.
Zajęcia, w których wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, miały na celu przede wszystkim uświadomienie młodzieży, czym jest wolontariat i zachęcenie do aktywności w ramach wolontariatu zarówno na terenie szkoły, jak i […]

30 listopada 2016|Wolontariat, Wydarzenia|

Kolejny raz w sprawie ochrony rysia i niedźwiedzia

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata jak ludzie, skoro
na nim są. Noe do swojej arki wziął nie samych ludzi.
Wiesław Myśliwski

Jak co roku we wrześniu odbyła się akcja wolontariatu szkolnego pod hasłem  „Ratujmy polskie drapieżniki”, mająca na celu zbiórkę funduszy na ochronę najbardziej zagrożonych wyginięciem w Polsce gatunków zwierząt,rysi i wilków,tak potrzebnych w naszym ekosystemie.
Uczniowie zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód przekazany został organizacji WWF Polska na wyżej wymieniony cel.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ofiarności wszystkich, którzy wsparli akcję udało […]

13 września 2016|Wolontariat, Wydarzenia|

Akcja „Pomagam potrzebującym”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”Jan Paweł II
Na początku czerwca odbyła się trzecia, ostatnia część akcji „Pomagam potrzebującym”. Trzy kiermasze ciast pozwoliły zebrać wolontariuszom 1925,09 zł. Pieniądze te były sukcesywnie przekazywane uczniom w ciągu całego roku szkolnego. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w akcjach serdecznie dziękujemy!
Wolontariusze.

19 czerwca 2016|Bez kategorii, Wolontariat, Wydarzenia|

PRZYTUL PSA

          Zawsze, kiedy widzę źle traktowane zwierzęta zastanawiam się, dlaczego nikt niczego z tym nie zrobił. Ale czasami dochodzi do mnie, że NIKT to w tym przypadku również JA…
    W dniach 18-19.05.2016 odbyła się druga część akcji Przytul psa, której celem było zebranie funduszy na pomoc porzuconym, oszpeconym, pokrzywdzonym zwierzętom ze schroniska. W akcję mocno zaangażowali się wolontariusze z klas: 1C i 2B przynosząc pyszne ciasta na kiermasz i pełniąc dyżury podczas jego trwania. Dzięki zaangażowaniu […]

24 maja 2016|Wolontariat, Wydarzenia|