Uroczystości

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego wiąże się z przyjemnością szczególnego docenienia tych uczniów, którzy wyróżnili się swoimi osiągnięciami edukacyjnymi i wysoką frekwencją.

Oprócz wręczania świadectw z wyróżnieniem, wyjątkową tradycją naszej szkoły jest przyznawanie odznaki Złota Sowa i Srebrna Sowa, którą z rąk Pani Dyrektor w tym roku odebrały następujące osoby:
Złotą Sowę – Agata Bała, Klaudia Kubiak, Magdalena Grabowska, Adrianna Szymborska, Kacper Stasieńko, Ewa Wróblewska, Aleksandra Bubnicka, Jakub Kurach, Antoni Sędziowski, Marta Traczuk;
Srebrną Sowę – Anna Niezgoda, Natalia Tatrocka i […]

23 czerwca 2017|Uroczystości, Wydarzenia|

STUDNIÓWKA 2017

Studniówka Anno Domini 2017 już za nami, szkoda……. […]

10 lutego 2017|Uroczystości, Wydarzenia|

Ślubowanie klas pierwszych

Uczniowie klas pierwszych  Liceum Ogólnokształcącego Nr IV  złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły. Przyrzekali przestrzegać zasad i norm godnego zachowania, aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w lekcjach i życiu Szkoły, rozwijać swoje możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, dbać o pozytywny wizerunek Szkoły i godnie ją reprezentować, szanować i kultywować tradycje Szkoły, z szacunkiem i kulturą odnosić się do wszystkich pracowników, koleżanek i kolegów

4 października 2016|Uroczystości, Wydarzenia|

Żegnamy maturzystów rocznik 2015/2016

Pożegnaliśmy kolejny rocznik maturzystów, a wśród nich Marlenę Mierzwę, najlepszą uczennicę LO IV. Marlena ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,0 i uzyskała świadectwo z wyróżnieniem, została laureatką szkolnej odznaki Złota Sowa. Laureatkami tejże nagrody są również: Andżelika Golicz (średnia ocen 5,0), Aleksandra Kraft (średnia ocen 4,8), uzyskały one także świadectwo z wyróżnieniem, Pamela Walkiewicz (średnia ocen 4,5) oraz Klaudia Mroczkowska (średnia ocen 4,75).
Szczególne uznanie należy się również: Aleksandrze Noji, Natalii Ciurze, Sylwii Klimowicz, Sandrze Skibickiej, Marlena Mierzwie i Ewie […]

10 maja 2016|Uroczystości, Wydarzenia|

Wyróżnienie dla LO IV

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK dnia 24 listopada 2015 r., w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi oraz szkołom i wyższym uczelniom – organizatorom akcji krwiodawstwa na Dolnym Śląsku.
Specjalne podziękowania oraz tytuł „Zasłużony dla RCKiK we Wrocławiu” otrzymała nasza szkoła, aktywnie uczestnicząca w krwiodawstwie. Wraz z podziękowaniami pani dyrektor Aleksandra Gurgul odebrała pamiątkowy medal.

18 grudnia 2015|Uroczystości, Wydarzenia|

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Małgorzata Górny, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr IV oraz Pani Beata Kwapińska, nauczycielka języka polskiego, odebrały nagrodę Prezydenta Wrocławia. Uroczystość odbyła się w Narodowym Forum Muzyki.
Pani Dyrektor, dziękując wszystkim za dobrą pracę, wyróżniła Nagrodą Dyrektora nauczycieli: Katarzynę Cieplińską-Olejnik, Dawida Graczyka, Aleksandrę Gurgul, Annę Kaletę, Barbarę Kondułę, Małgorzatę Skwarek-Smerekę, Marzenę Solnicę, Sylwię Radzik, Kazimierza Rakowskiego i pracowników administracji i obsługi: Ewę Erazmus, Edwarda Mońkę, Krzysztofa Opolskiego, Agnieszkę Świtałę oraz Zdzisława Zimocha.
Nagrodzonym serdecznie […]

20 października 2015|Uroczystości, Wydarzenia|

Ślubowali pierwszoklasiści

Tradycyjnie tuż przed Złazem (30.09)swoje ślubowanie złożyli pierwszacy. Jest to symboliczny akt przyjęcia do szkolnej wspólnoty, ale także symboliczne zakończenie procesu adaptacyjnego nowych uczniów w naszej Szkole.
Tekst i zdjęcia (K.R.)

9 października 2015|Uroczystości, Wydarzenia|

Niech żyje szkoła!

Wakacje dobiegły końca, ale dalej mamy upalne lato. Tym bardziej żal było rezygnować z wakacyjnej zabawy. Mimo pewnej nostalgii nasi starsi uczniowie z uśmiechem powitali nowy rok szkolny, bo oznacza to ponowne spotkanie z dobrymi znajomymi. Trochę niepewności widać było w oczach tegorocznych pierwszaków. Mamy nadzieję, że także oni za rok z uśmiechem powitają naszą szkołę, następne wakacje już za niespełna dziesięć miesięcy!
Nietypowo, rozpoczęcie roku odbyło się w sali gimnastycznej, która, jak widać na zdjęciach, czeka od dawna na […]

5 września 2015|Uroczystości, Wydarzenia|

Nareszcie wakacje!

W piątkowe przedpołudnie 26.06 wybrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2014/15. Chociaż aura tego nie potwierdza to jednak mamy lato, a to oznacza początek wakacji! Jak zwykle z tej okazji w auli szkolnej odbyła się okolicznościowa uroczystość. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor mówiła o tegorocznych osiągnięciach naszych uczniów i przybliżyła przyszłoroczne wyzwania. Na koniec z rąk Pani Dyrektor najlepsi uczniowie i ci, którzy przez cały rok szkolny nie opuścili ani jednej lekcji, otrzymali nagrody. […]

5 lipca 2015|Uroczystości, Wydarzenia|

Pożegnaliśmy absolwentów

Jak co roku, w ostatni piątek kwietnia trzecioklasiści zakończyli rok szkolny. Przed nimi najpoważniejszy jak dotąd egzamin – matura. Ale w piątek 24.04 nikt chyba o tym jeszcze nie myślał. Serca i umysły świeżo upieczonych absolwentów „Czwórki” przepełniała radość z pomyślnie zakończonego kolejnego etapu edukacji. Najwięcej powodów do radości mieli absolwenci kończący szkołę z wyróżnieniem: Paulina Bagińska – średnia ocen 5,05, Daria Ładowska, Alicja Ostrowska, Kamila Szymańska, Bartłomiej Kasiuk. Dla nich były dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. […]

28 kwietnia 2015|Uroczystości, Wydarzenia|