Sukcesy nauczycieli

LAURY DLA UCZNIÓW CZWÓRKI W NAJTRUDNIEJSZYM, CHOĆ NAJLŻEJSZYM GATUNKU DZIENNIKARSKIM

Dwójka z ośmiu laureatów jubileuszowego X Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton to uczniowie LO IV – Ewa Wróblewska z IId (wyróżnienie) i Jerzy Kocot z IIa (III miejsce).
Jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Beresia wyróżniło ich teksty zainspirowane myślą Jacka Dehnela. Ewa i Jerzy pokazali, że potrafią spojrzeć na problem „cierpliwego papieru” i „jeszcze cierpliwszego internetu” z wielu stron, dostrzec – jak zauważył przewodniczący jury – jego drugie, a nawet trzecie dno.
W tym roku młodzi uwodziciele i czarodzieje (jako że […]

15 maja 2017|Konkursy, Sukcesy nauczycieli, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|

LO IV przepustką na Politechnikę Wrocławską…

477 absolwentów LO IV zostało w ostatnich 5 latach przyjętych na Politechnikę Wrocławską, głównie na kierunki najpopularniejsze i dające największe szanse na interesującą pracę w przyszłości: informatykę, mechanikę budowy maszyn oraz automatykę i robotykę. Według raportu „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych”, opracowanego przez Fundację Rektorów Polskich i PCG Polska, tym samym LO IV znalazło się na 16 miejscu spośród 550 szkół średnich z całej Polski, której absolwenci rozpoczęli naukę na tej należącej do najbardziej prestiżowych uczelni technicznych […]

5 kwietnia 2017|Sukcesy nauczycieli, Wydarzenia|

Dzień Edukacji Narodowej – wyróżnienia dla naszych nauczycieli

Miło nam poinformować, że za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej Nagrodą Prezydenta Wrocławia uhonorowane zostały panie: Magdalena Michalska-Wieczorek i Małgorzata Wółkiewicz; nagrodę z rąk dolnośląskiego Kuratora Oświaty odebrała pani Dorota Żytkiewicz.
Nagrodami Dyrektora Szkoły zostali wyróżnieni państwo: Joanna Biskup, Katarzyna Cieplińska-Olejnik, Anna Kaleta, Jadwiga Michałowska, Dagmara Pancerowicz, Małgorzata Połch, Agnieszka Szyrwińska, Przemysław Czyżak, Tomasz Widun.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

19 października 2014|Sukcesy nauczycieli, Wydarzenia|