Konkursy

MÓJ PIERWSZY BIZNES PRZED 20-TKĄ

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Gabriela Kołtunik, Kacper Prędkiewicz, Bartłomiej Surma i Maciej Olearczuk zajęła I miejsce w konkursie w kategorii gra planszowa w V edycji projektu „Mój pierwszy biznes przed 20-tką”. Uczniowie zaprezentowali grę „Psychotunel”, którą stworzyli podczas warsztatów organizowanych przez WSB w roku szkolnym 2016/2017.Uczniowie stworzyli grę polegającą na wcieleniu się w pacjentów szpitala psychiatrycznego. Przy użyciu różnych przedmiotów pacjenci starają się wydostać ze szpitala. Jednocześnie planując każdy następny ruch, tak aby nie wpaść w sidła […]

23 czerwca 2017|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|

PAX ET BONUM

W VII edycji wojewódzkiego konkursu Wędrówki szlakiem wartości, uczennice naszej szkoły: Aleksandra Bujnicka, Emilia Mazurek (klasa 2E) oraz Joanna Dogbe, Paula Romańczyk (klasa 1C) i Magdalena Florczyk (klasa 1A) znalazły się w gronie laureatów.
Serdecznie gratulujemy!

21 czerwca 2017|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|

WIELKA WYGRANA

Wspaniała Dziewiątka – tak od dzisiaj można nazywać grupę uczniów z 1B i 1D, w której skład wchodzili: Nikola Barlik, Anna Babicka, Kamila Dudek, Jacek Glapiński, Weronika Kiewisz, Patrycja Kuczyńska, Anna Niezgoda, Dawid Rajkowski oraz Michał Woźniak.

Zapewne pamiętacie jeszcze Dzień Różnorodności w naszej szkole. W zeszłą sobotę odbyła się uroczysta Gala w Kinie Nowe Horyzonty, gdzie uczniowie zaprezentowali historię przygotowywania się do Diversity Day oraz sam apel w auli. Okazało się, że nasza prezentacja najbardziej przypadła do gustu jurorom […]

13 czerwca 2017|Konkursy, Wydarzenia|

LAURY DLA UCZNIÓW CZWÓRKI W NAJTRUDNIEJSZYM, CHOĆ NAJLŻEJSZYM GATUNKU DZIENNIKARSKIM

Dwójka z ośmiu laureatów jubileuszowego X Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton to uczniowie LO IV – Ewa Wróblewska z IId (wyróżnienie) i Jerzy Kocot z IIa (III miejsce).
Jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Beresia wyróżniło ich teksty zainspirowane myślą Jacka Dehnela. Ewa i Jerzy pokazali, że potrafią spojrzeć na problem „cierpliwego papieru” i „jeszcze cierpliwszego internetu” z wielu stron, dostrzec – jak zauważył przewodniczący jury – jego drugie, a nawet trzecie dno.
W tym roku młodzi uwodziciele i czarodzieje (jako że […]

15 maja 2017|Konkursy, Sukcesy nauczycieli, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|

(Angielscy) Literaci LO IV

W tym roku, po kilkuletniej przerwie, odbył się Konkurs Literacki w Języku Angielskim dla uczniów naszego liceum. W tegorocznej – X edycji – udział wzięło 16 uczniów, których zadaniem było napisanie pracy na jeden z zaproponowanych tematów:
1. “True fantasy is not about improbable people in never-never lands; on the contrary, it speaks the deepest, innermost truths about the human soul.” (G. Chetwin). Why read fantasy? Discuss.
2. The idea of romantic love in the modern world. A new story […]

6 kwietnia 2017|Konkursy, Wydarzenia|

Olimpiada „WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

We wtorek 14 marca 2017 r. uczennice Marta Lis z klasy 2E, Agata Bała i Natalia Szynalik z klasy 2B reprezentowały naszą szkołę w OLIMPIADZIE ZUS „WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”. Zespół zdobył dziesiąte miejsce w województwie.

Barbara Cieśla

27 marca 2017|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|

NASI NA PODIUM

„Wgrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.”

Napoleon Hill

01.03.2017 nasza drużyna dziewcząt w składzie: Anna Dyba, Maja Puzio, Natalia Szynalik i Nikola Barlik zajęła 3. miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Licealiady Młodzieży oraz 3. miejsce w Finale Dolnośląskim Licealiady Młodzieży w Short-tracku, a drużyna chłopców w składzie: Szymon Zwoliński, Krzysztof Osiński, Michał Woźniak […]

6 marca 2017|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|

SUKCES MAGDALENY KOŁOSOWSKIEJ

Magdalena Kołosowska zajęła 1 miejsce w jubileuszowym XXX Wrocławskim Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej dla licealistów organizowanym przez LO nr 5. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z ośmiu wrocławskich liceów. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Wróbel z kl.2b i zwyciężczyni konkursu Magdalena Kołosowska kl.2e.
Serdecznie gratulujemy!

[…]

21 grudnia 2016|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|

XX JUBILEUSZOWY KONKURS POEZJI NIEMIECKIEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

Po raz już dwudziesty gościliśmy w murach naszej szkoły miłośników poezji niemieckiej – uczniów Gimnazjów wrocławskich, którzy 15 grudnia przybyli na XX Jubileuszowy Finał Konkursu Poezji Niemieckiej.
W Finale znalazło się 14 uczniów, przedstawicieli następujących Gimnazjów: 13, 14, 23, 28, 29, 40, 48, Gimnazjum Muzycznego.
Naszych gości powitała ciepło i serdecznie pani Dyrektor Aleksandra Gurgul życząc wszystkim uczestnikom powodzenia i zdolności opanowania stresu i tremy.
Poziom Konkursu był bardzo wysoki, dlatego też wybór najlepszych interpretacji sprawił nam dużą trudność. Wszyscy Finaliści […]

20 grudnia 2016|Konkursy, Wydarzenia|

BOMBKA WIGILIJNA

W miniony czwartek 8.12 rozegrano kolejne zawody o „Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr IV – Bombka Wigilijna”. Bardzo udanie wystartowali w nich nasi reprezentanci, zajmując w klasyfikacji drużynowej trzecie miejsce. W zawodach zwyciężyła bezkonkurencyjna ekipa LO nr VII przed LO nr XV.
Świetnie spisały się nasze dziewczęta: Maja Teodorczyk zdobyła IV, a Kamila Janaszek – VI miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Tradycyjnie w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników rozegrano „konkurs jednego strzału” (po każdej serii odpada zawodnik z najsłabszym […]

13 grudnia 2016|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|